خانه / تازه‌ها / راهنمای خرید کفش تنیس

راهنمای خرید کفش تنیس

انتخاب کفش تنیسrazbaran.com Tennis shoes

تنیس یک ورزش فیزیکی و فعال است که در آن پاهایتان ضربات شدیدی را تحمل می‌کند. چه یک بازیکن حرفه یا باشید چه کسی که برای اولین بار قدم به زمین بازی می‌گذارد، انتخاب کفش خوب ضروری‌ترین بخش بازی است. برندهای مشهور زیادی ازجمله آدیداس، نایک، اسیکس، … کفش‌های تنیس مرغوبی ارائه می‌دهند اما دلیل نمی‌شود که شما در این زمینه تحقیق نکنید. در این مقاله راهنمای خوبی درباره انتخاب یک کفش محافظت‌کننده و راحت در زمین بازی خواهید یافت.

کفش تنیس در مقابل کفش ورزشی

دوبرابر فکر کنید قبل از اینکه با کفش دو قدیمی‌تان وارد زمین بشوید و خرابش کنید! کفش‌های دو و پیاده‌روی سبک‌تر هستند و برای دویدن روبه‌جلو طراحی شدند. درصورتی‌که کفش‌های تنیس همگی پشتیبانی بهینه‌ای از حرکات شدید جانبی انجام می‌دهد. همچنین لازم است از وزن سبک کفش در عین طراحی محکم اطمینان حاصل کنید که شما را در حرکات آزادانه و سریع کمک کند.

سطح زمین‌های تنیس

بعد از انتخاب بهترین کفش تنیس، فاکتور بزرگ دیگری مطرح می‌شود که همان زمین بازی است. کفش‌هایی وجود دارند که مخصوص هر یک از زمین‌های سخت، رسی یا زمین چمن ساخته‌شده‌اند. نگاهی به تفاوت کفش‌های زمین‌های مختلف می‌اندازیم:

Court razbaran.com

زمین‌های سخت: زمین‌های سخت می‌توانند روی کفش شما اثر بگذارند و بالعکس. کفش‌های تنیس زمین‌های سخت علامت‌گذاری نشده‌اند که از سایش سطح اجتناب می‌کنند. ساختار آن‌ها به شکلی است که جذب شوک‌های حرکتی و حرکت‌های نرم را در اولویت قرار می‌دهد تا راحتی شما را در زمین‌های سخت‌تر تأمین کند. زیره این کفش‌ها معمولاً تا شش ماه گارانتی می‌شوند.

زمین‌های رسی: زمین‌های رسی خیلی نرم‌تر هستند و این یعنی کفش‌های متفاوت. کفش‌های تنیس زمین‌های رسی تشکیل‌شده‌اند از رویه‌های مرکب، با الگوی آج ماهی که با رس مسدود و کند نمی‌شود، نیرویی برای لیز خوردن تأمین می‌کند و وزن سبکی که اجازه سرعت بالاتر و افزایش مانور را می‌دهد.

زمین‌های چمن: مثل کفش‌های زمین‌های رسی، این کفش‌های در راستای جلوگیری از صدمه زدن به زمین طراحی می‌شوند. یک الگوی برآمده منحصربه‌فرد دارد که انقباض شما را بر روی چمنِ لیز بهبود می‌دهد. رویه این کفش‌ها از شبکه‌های ترکیبی ساخته‌شده است.

تمام زمین‌ها: امروزه بیشتر برندها، کفش‌های تنیس مناسب همه زمین‌ها را عرضه می‌کنند که قابل‌استفاده در هر سه نوع زمین هستند. اگر به دنبال کفشی برای یک زمینِ به‌خصوص نیستید، این کفش‌های چندمنظوره بهترین هستند.

نوع پاها

هر چه بیشتر درباره نوع پاهایتان یاد بگیرید، بهتر می‌توانید کفش مناسبتان را پیدا کنید تا بهترین اجرا را در زمین داشته باشید و صدمه نبینید. سه نوع پا وجود دارد:

Pronated یا پاهای رو به سمت داخل

Supinated یا پاهای رو به بیرون

Ideal یا پاهای معمولی

برندها

حالا فهمیدید چه نوع کفشی بخرید، اما از چه مارکی؟ تعداد زیادی از برندهای بزرگ برای انتخاب وجود دارند از نایک گرفته تا اسیکس، بابولت، دیادورا، هد و … . همگی تنوع زیاد با امکانات فراوان دارند. دارای گوشه‌های برش خورده هستند که مهندسان از جدیدترین تحقیقات انجام شده بر روی ورزشکاران تهیه‌کرده‌اند.

برای مشاهده کفش‌هایی که برترین تنیس‌بازان زن و مرد دنیا می‌پوشند، می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

تنیس‌بازان زن

تنیس‌بازان مرد

Brand razbaran.com

درباره زینب خاتون

پس از بررسی دوباره تلاش کنید.

عاشقی به سبک متفاوت

عاشقم. دوستش دارم. در کتاب‌ها و شعرها زیاد از عاشقی می‌گویند. در ادبیان و روانشناسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 18 =